Akademik Takvim

Üniversitemizde lise mezunu olup lisans eğitimi alan öğrencilerimiz için aynı anda en fazla 2 ders, yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerimiz için en fazla 1 ders açılır. Her ayın 1. ve 15. günleri yeni ders açılış günleridir.

Ders Süresi
Uzaktan eğitim sistemiyle aldığınız her bir ders 4 hafta süreyle açık tutulur. Bu süre boyunca akademik danışmanınız tarafından yönlendirilecek ve sizden istediği çalışmaları yapacaksınız.

Ara Sınav
Dersinize başladığınız tarihten 15 gün sonra ara sınav sorularınız akademik danışmanınız tarafından size e-mail yoluyla gönderilir. 7 gün içerisinde soruların yanıtlarını akademik danışmanınıza e-mail yoluyla göndermeniz gerekecektir. Bu süre içerisinde dersinizi izlemeye devam etmelisiniz.

Ders Bitirme Projesi
Dersin başlangıç tarihinden itibaren 30 gün sonra dersinizin izleme süresi tamamlanmış olur. Bu tarihte akademik danışmanınız size Ders Bitirme Proje konunuzu gönderir. 15 gün içerisinde teslim etmeniz gereken projenizden geçer not alırsanız dersi tamamlamış sayılırsınız. Bir sonraki dersiniz projenizi teslim ettikten sonra açılacaktır.

Lisans / Yüksek Lisans Bitirme Tezi
Mezun olabilmek için dersleriniz ve seminerlerinizi tamamlamanın yanı sıra Lisans/Yüksek Lisans Bitirme Tezinizi hazırlamanız gerekmektedir. Tez konusuna akademik danışmanınızla birlikte derslerinizin bitmesine yakın bir zamanda karar vererek de tezinize başlayabilirsiniz.